Prawnik w firmie

W Polsce funkcjonuje bardzo dużo przedsiębiorstw. W każdej gałęzi gospodarki istnieje bardzo dużo firm, oferujących podobne produkty. Od kiedy zmienił się ustrój naszego kraju, i zaczął panować kapitalizm, coraz więcej ludzi decyduje się na założenie własnej działalności. Zawsze jest to dosyć ryzykowna decyzja, ciężko bowiem przewidzieć czy interes się powiedzie, czy uda nam się znaleźć nabywców na nasze produkty lub usługi. Jednakże kto nie ryzykuje ten nie ma, a może się okazać, że nasz pomysł na działalność okazał się strzałem w dziesiątkę.

Z czym trzeba się liczyć zakładając własną działalność?

Oczywiście ryzyko znalezienia nabywców jest największą niewiadomą. Nawet jeśli okaże się, że nasz produkt jest wyjątkowy zarówno na swoje właściwości i jakość może to być niewystarczające. Zachowania klientów, choć w pewnym stopniu są podyktowane pewnymi regułami, to i tak pozostają pewną niewiadomą. Raz może okazać się, że są oni skłonni nabywać pewne produkty lub usługi, a innym razem omijają dane towary z daleka.
Inną kwestią jaką różni działalność od zatrudnienia na podstawie umowy o pracę jest kwestia kosztów jakie trzeba ponosić jeśli żyjemy na własny rachunek. Jeśli taką działalność możemy wykonywać samodzielnie, jedynymi kosztami jakie będziemy ponosić będą koszty ubezpieczeń oraz podatków. Istnieją pewne ulgi, z których można korzystać przez pierwszy okres działalności, warto z nuch skorzystać aby móc rozwinąć skrzydła. Jeśli jednak nasze potrzeby dotyczące kadry są większe musimy się liczyć z tym, że trzeba będzie zatrudnić pracownika a nawet kilku pracowników. Wtedy koszty naszej działalności wzrastają, a my będziemy musieli się liczyć z dodatkowymi obowiązkami na rzecz pracowników. Szczególnie kwestia wynagrodzenia może stanowić duże obciążenie finansowe dla pracodawcy, gdyż koszty jakie on ponosi to nie tylko kwota wynagrodzenia jakie otrzymuje pracownik, ale także ubezpieczenia i podatki, które znacznie podwyższają tą kwotę.

Sprawdź też portal: Comparic

Kiedy warto zatrudnić prawnika

Tak naprawdę każda firma funkcjonująca na rynku powinna korzystać z usług kancelarii adwokackiej. Po pierwsze zawsze działalność przedsiębiorstwa wiąże się z jego interakcją albo z innym przedsiębiorstwem lub klientem docelowym. A wiadomo, gdzie jest interakcja może dochodzić do sporów. Zawsze gdy dochodzi do sporu najlepiej jest postępować zgodnie z prawem, istnieje wtedy pewność, że nie mamy sobie nic do zarzucenia a oskarżenia są bezpodstawne. Aby jednak udowodnić, że jesteśmy uczciwi potrzebna jest znajomość prawa, a nie każdy z nas zna się na tym na tyle żeby godnie reprezentować swój interes w sądzie. Dlatego dobrze jest korzystać z usług kancelarii adwokackiej, która w kłopotliwych sytuacjach będzie w stanie pomóc rozwiązać nasz problem, wesprzeć merytorycznie a nawet reprezentować nasze interesy w postępowaniu sądowym. Jeśli zwiążemy się z prawnikiem na dłużej będziemy mieli świadomość, że zna on naszą firmę, orientuje się w zasadach jej działania a tym samym sprawniej będzie mu walczyć o nasze dobro.

Przy współpracy z https://pbkb-adwokaci.pl/.

Back to Top