Na co zwracać uwagę przy wyborze kancelarii adwokackiej?

Gdyby zależało to jedynie od nas, z pewnością nigdy nie dopuścilibyśmy do sytuacji, w której potrzebna byłaby nam porada prawna. Nietrudno jednak domyślić się, że sytuacja taka zdarza się niezwykle rzadko. Prawo zajmuje ważnie miejsce w naszym życiu i czasem konsultacja z prawnikiem może być jedynym rozwiązaniem, które ustrzeże nas przed popełnieniem poważnego błędu. Nie każdy prawnik jest osobą wartą polecenia, warto więc zadać sobie pytanie o to, która kancelaria adwokacka w szczególny sposób zasługuje na uwagę.

Przedmiot sprawy i jego znaczenie

Jeszcze zanim zaczniemy analizować atrybuty poszczególnych podmiotów, musimy zadać sobie pytanie o to, jaki charakter ma problem, z którym zgłaszamy się do prawnika. Nie brakuje kancelarii specjalizujących się w zagadnieniach dotyczących prawa spadkowego, prawa pracy, czy też prawa budowlanego. Ich pracownicy z pewnością poradzą sobie także z innymi zagadnieniami. Czy jednak rzeczywiście warto szukać u nich pomocy, jeśli oni sami nie wskazują zagadnienia interesującego dla nas jako tego, które im samym również wydaje się wartościowe?

Doświadczenie prawników

Jeśli sprawa, którą chcemy rozwiązać nie jest skomplikowana, najprawdopodobniej poradzi sobie z nią każdy prawnik. Co jednak robić w sytuacji, gdy mamy do czynienia z dość poważnym zagadnieniem? W takim przypadku doświadczenie adwokata w zawodzie zawsze będzie działać na naszą korzyść. Ponownie to my musimy ocenić wagę sprawy a także to, jak ważne jest dla nas jej pozytywne rozwiązanie. Jeśli nie wyobrażamy sobie niepowodzenia, dobrze jest szukać wsparcia przede wszystkim u doświadczonego prawnika.

książki

Opinie o kancelarii

Przepisy dotyczące promowania kancelarii adwokackich są dość surowe, z pewnością więc trudno będzie nam znaleźć informacje na temat liczby wygranych spraw, czy też liczby procesów wygranych w sądzie pierwszej instancji. W sieci nie brakuje jednak subiektywnych opinii o kancelariach i ich pracownikach wystawianych przez osoby korzystające z pomocy prawnej. Zapoznanie się z nimi zawsze się przydaje.

Back to Top