Dlaczego przy rozwodzie przydaje się prawnik?

     Rozwód jest wydarzeniem bolesnym, szczególnie jeśli małżonkowie nie rozstają się w zgodzie. Należy pamiętać o tym, że do rozwodu trzeba się odpowiednio przygotować. Warto zatrudnić również doświadczonego prawnika, który pomoże nam przejść przez trudy rozprawy rozwodowej. 

Prawnik – w czym może nam pomóc?

     Mimo, że adwokat nie musi nam towarzyszyć podczas rozprawy rozwodowej, warto byłoby skorzystać z jego usług. Możemy nie poradzić sobie sami, jeżeli na przykład nasz małżonek chce, aby rozwód orzeczono z naszej winy. Jeśli nie zgadzamy się z tym, będziemy potrzebować prawnika, który pomoże nam udowodnić, że małżeństwo nie rozpadło się z naszej winy. Jeżeli zaś chcemy, aby to nasz małżonek poniósł winę za rozpad związku małżeńskiego, pomoc adwokata również może okazać się nieodzowna. Rozwód jest jeszcze bardziej skomplikowany, jeżeli para posiada małoletnie dzieci. Wówczas sąd musi zdecydować, któremu z rodziców przypadnie wyłączna opieka nad dzieckiem.

farba

Oczywiście rodzice mogą się zawsze porozumieć w tej kwestii i dobrze byłoby tak zrobić ze względu na dobro dzieci. Rozstanie zawsze pociąga jednak za sobą emocje, a większość z nich jest niestety negatywna. Z tego też względu para może nie potrafić się ze sobą dogadać. Prawnik może jednak pomóc stronie, która go zatrudniła w jasnym i precyzyjnym sformułowaniu swoich żądań. Pomoc adwokata przydaje się nie tylko podczas trwania rozprawy rozwodowej. Czasami wsparcie specjalisty niezmiernie ważne jest już na samym początku. Nierzadko strony kontaktują się wyłącznie przez adwokata, po to, aby przedstawić sobie wzajemne żądania. Jeżeli nasza sprawa rozwodowa jest szczególnie skomplikowana, musimy postarać się wybrać osobę z dużą wiedzą i doświadczeniem. Najlepiej byłoby udać się do kancelarii prawnej, która cieszy się pozytywnymi opiniami klientów. Zawsze pytajmy również o prawników, którzy specjalizują się w sprawach rozwodowych. Nie zrażajmy się, jeśli po wstępnej rozmowie jakiś adwokat nie przypadnie nam do gustu. Szukajmy dalej, ponieważ potrzebny jest nam specjalista, którego obdarzymy pełnią zaufania. 

Back to Top