Czy warto podejmować współpracę z prawnikiem, gdy prowadzisz firmę?

Kwestie dotyczące prawnej obsługi firm i przedsiębiorstw, wielu osobom spędzają dzisiaj sen z powiek. Szczególnie w naszym państwie, gdzie tak naprawdę mało jest kwestii sprzyjających przedsiębiorcom. Chodzi zarówno o kwestie podatkowe jak i prawne, w innym zakresie. Prawdę powiedziawszy, jesteśmy niejednokrotnie świadkami sytuacji, w których poważne firmy z różnych branż naprawdę mają spore problemy poprzez brak porozumienia z przedstawicielami prawa. Poza tym, kuleje też świadomość prawna wśród przedsiębiorców. Pół biedy większe firmy czy korporacje, z wyspecjalizowanymi działami prawnymi. Tam pracują specjaliści, którzy w ramach swoich kompetencji, w różnych prawnych obszarach, będą naprawdę doskonale radzili sobie z każdym zadaniem, które przed nimi stoi.

Ale co z mniejszymi przedsiębiorstwami? Czy faktycznie nie są one w stanie funkcjonować bez prawnej obsługi? Prawdopodobnie tak, ale jest duże prawdopodobieństwo, że wówczas będziemy mieli ryzyko bardzo niesprawnego funkcjonowania firmy. Poza tym tutaj mamy też do czynienia z kwestią, gdzie jednak obecność wsparcia prawnego raczej usprawnia funkcjonowanie firm. Poza tym, wystarczy czasem skorzystać z prawnika w ramach outsourcingu, by skonstruował dla nas pisma, kontrakty i tak dalej, tłumaczy nam przedstawiciel kancelarii prawnej PBKB. Mamy wówczas gwarancje, że wszystkie prawne kwestie będą się dla nas układały w konkretny sposób. Poza tym jeszcze, trzeba podkreślić że taka zewnętrznie realizowana obsługa prawna ma inne, bardzo liczne zalety.

Nawet na samym gruncie kosztów, outsourcing jest bardziej opłacalny niż koszta wynikające z konieczności zatrudnienia prawnika na etat. Warto więc rozważyć ten temat bo tu otwierają się przed nami spore korzyści. Poza tym współpraca z konkretnym wyspecjalizowanym w sprawach firmowych prawnikiem pomaga też w reprezentowaniu przed kontrahentami, różnymi partnerami biznesowymi. Wiadomo, nie każda firma ma taką potrzebę, ale naturalną konsekwencją rozwoju biznesów jest rozbudowa siatki partnerów czy też nawet klientów. Przecież pomoc prawna przydaje się nawet w takich kwestiach, jak choćby stworzenie zgodnego z obowiązującymi przepisami, regulaminu dla sklepu internetowego. Tak jest, każdy sklep musi mieć regulamin. A są osoby, które o tym nie wiedzą i uruchamiając sklep, w którym zbierają dane osób kupujących, bez odpowiedniego zabezpieczenia prawnego odnośnie przechowywania danych osobowych, narażają się na dosyć poważne finansowe konsekwencje.

Takie przykłady można naprawdę mnożyć bez ustanku w związku z tym lepiej zabezpieczyć się zawczasu i sprawić, że będziemy mieli do czynienia z bardzo dokładną przewagą. Pamiętaj – prawnik to sprzymierzeniec firmy. Niczym pomocnik w drużynie piłkarskiej, potrafi bardzo efektywnie wykorzystywać najróżniejsze sytuacje, dzięki którym twoja firma czy marka zdobywają kolejne punkty. Taka sportowa metafora świetnie oddaje charakter biznesu, który też przecież jest grą. A dynamiczne akcje trzeba zawsze przekuwać na swoją korzyść. I od tego, między innymi jest nam pomoc prawników.

Back to Top