Prawnik zajmujący się odszkodowaniami

Chociaż według teorii, od wystąpienia zdarzenia powodującego szkodę, do otrzymania odszkodowania przez poszkodowanego z rąk ubezpieczyciela powinno minąć 30 dni, sprawy odszkodowawcze zazwyczaj ciągną się przez długie miesiące, a w większości przypadków poszkodowany nie dostaje pełnej kwoty, która mu się należy. Niestety w starciu z wieloma zakładami ubezpieczeń, które dysponują świetnymi prawnikami, zwykły pokrzywdzony nie ma większych szans. Dlatego dobrze jest udać się, w razie sporu z zakładem ubezpieczeń, do adwokata lub radcy prawnego. Są to osoby przygotowane do świadczenia pomocy prawnej. Z ich pomocą będzie można zwiększyć szansę na respektowanie żądań składanych wobec ubezpieczyciela. 

Reprezentacja na każdym etapie

Rola pełnomocnika poszkodowanego nie zaczyna się wbrew pozorom na sali sądowej. W sprawach odszkodowawczych kluczowa jest korespondencja z zakładem ubezpieczeń. Najczęściej strony sporu wymieniają się pismami, w których uzasadniają swoje twierdzenia, na których poparcie przedstawiają poszczególne przepisy prawne i dowody. Powierzenie sprawy dobremu adwokatowi może być bardzo rozsądne już na tym etapie. Dzięki temu ubezpieczyciel może poznać racje, które stoją za poszkodowanym. Przedstawienie rzeczowych dowodów, które zostaną przez ubezpieczyciela zignorowane, postawi go w bardzo złym świetle przed sądem. Jeżeli sprawa trafi do sądu, obecność prawnika jest niemalże obowiązkowa. Jest to osoba przygotowana do występowania w sądzie, zarówno od strony merytorycznej, jak i prawnej. Poszkodowany niemający adwokata może często nawet nie rozumieć argumentów podnoszonych przez stronę przeciwną. Będzie on kierował się przede wszystkim zasadami słuszności, kiedy ubezpieczyciel będzie miał ze sobą szereg przepisów prawnych. Obecność adwokata zwłaszcza wyrównuje szanse. W sprawach, w których faktycznie żądana kwota przez poszkodowanego jest tożsama z faktycznie wyrządzoną szkodą, sąd nie będzie miał innego wyboru, jak tylko uwzględnić powództwo poszkodowanego.

Dobre kancelarie

Sprawy o odszkodowania w Toruniu , Warszawie, Krakowie czy innych dużych miastach zdarzają się bardzo często. Dlatego nie brakuje kancelarii, które specjalizują się w ich rozwiązywaniu. Dobrze jest wybrać prawnika działającego w ramach właśnie takiej kancelarii, ponieważ w tedy ma się pewność, że sprawa prowadzona jest przez kogoś, kto naprawdę zna się na tej tematyce. 

Back to Top